Madeira wijnvat 40 liter met eiken onderstel

Madeira wijnvat 40 liter met eiken onderstel

Eiken Madeira portwijnvat van 40 liter bedoelt voor het afrijpen van Whisky

Opnieuw zwaar gebrand (char) en opgelegd met 6 maanden Madeira port, vervolgens geleegd waarbij 2 tot 5 liter Twany portwijn in het vat achterblijft

Land: Portugal
Regio: Madeira Island

Druif:
Tinta Negra

Kleur:
Licht bruin / goud

Proefnotities:
Aroma van gedroogd fruit, karamel en kruiden, met een zoete smaak die mooi in balans wordt gehouden door goede zuren. Vol van body, met tonen van noten en melasse en een lange afdronk.

Smaakaccenten:
Karamel, H0oning, Druiven, Amandel

Hout:
Frans eiken

Beschikbare maten:
40 L, 64 L, 130 L, 225 L

390,-

 De grootse in kleine vaten

 Eigen kuiperij en tuincentrum

 Lage bezorgkosten € 6,95

 Betaal veilig met IDEAL

Extra informatie

inhoud

40 liter

materiaal-hout

Frans eiken

Beschrijving

Madeira wijnvat 40 liter met eiken onderstel

De Heritage Serie Finishing Casks brengen eeuwenoude vatentraditie opnieuw tot leven. Deze eiken portvaten verlaten de Portugese kelders waar ze jarenlang dienst hebben gedaan voor de rijping van portwijn. Eenmaal geselecteerd voor de Heritage Serie worden ze volledig gereinigd en aan de binnenzijde opnieuw gebrand met een diepe char. Deze intensieve branding opent de houtporiën en creëert het karakter dat later zijn sporen nalaat in smaak en geur.

Na het branden worden de vaten opnieuw gevuld met Twany portwijn om het hout te laten doordringen van rijke aroma’s. Enkele maanden later worden ze geleegd, waarbij altijd nog 2 tot 5 liter drank in het hout achterblijft. Zo blijft het vat in contact met de oorspronkelijke drank en behoudt het zijn unieke geur en kleur.

Ga naar de bovenkant